متهم شدن پورشه به دستکاری در موتورها و تقلب در تست‎‌های میزان آلایندگی

آنطور که رویترز از قول مقامات دولتی گزارش کرده، KBA به دستکاری موتورهای بنزینی توسط پورشه مشکوک شده است. طبق این گزارش موتورهای بنزینی که پورشه پیش از سال ۲۰۱۷ برای بازارهای اروپایی تولید کرده، بررسی خواهند شد.

نکته جالب اینکه پورشه حامی تحقیقات KBA بوده و حتی یک تحقیق داخلی را در این راستا آغاز کرده است. یکی از سخنگوهای این کمپانی آلمانی تایید کرده که مدل‌های جدید مشمول تحقیق نمی‌شوند.

در گزارش دیگری که توسط نشریه Bild am Sonntag انتشار یافته، به جزئیات بیشتری در این مورد و لیست موتورها اشاره شده است. بر اساس گزارش این روزنامه موتورهای تولید شده بین سال‌های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۳ برای دو مدل ۹۱۱ و پانامرا مشکوک به دستکاری هستند. منظور از دستکاری ایجاد هر گونه تغییر نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری برای تحت تاثیر قرار دادن سیستم‌های دخیل در مدیریت گازهای خروجی و دور زدن تست‌های مربوط به آلایندگی است.

سیستم های خنک کننده گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۲۰ اولترا

پورشه سال گذشته به خاطر استفاده از دستگاه مخصوص تقلب در موتورهای دیزلی خود به پرداخت غرامت ۳۶۰ میلیون دلاری محکوم شده بود. این شیوه دور زدن تست‌ها دقیقا مشابه با روش فولکس واگن برای کمتر نشان دادن میزان آلایندگی پیشرانه دیزلی EA189 بود.

ردیاب خودرو

بد نیست بدانید با رای صادر شده از سوی دادگاه و پذیرش رسوایی دیزلگیت، فولکس واگن پیشرانه‌های دیزلی را کنار گذاشت.

آئودی به عنوان دیگر شاخه مهم گروه فولکس واگن اعلام کرده شواهدی از تقلب در موتورهای بنزینی این شرکت وجود ندارد. ارباب حلقه‌ها در این رابطه گفته خودروهای مختلف کمپانی از نظر مباحث فنی و همخوانی با قوانین به طور مداوم ارزیابی می‌شوند.

لندر

دیدگاهتان را بنویسید